Tisková zpráva 4. 3. 2022 – Řada potravinářských podniků již od začátku válečného konfliktu na Ukrajině pomáhá jejím občanům formou zasílání potravin přes humanitární organizace, formou finančních darů, materiálních sbírek mezi zaměstnanci, ubytováním pro rodiny svých zaměstnanců z Ukrajiny či zajištěním dopravy rodin zaměstnanců z oblastí zasažených vojenským konfliktem.

„Jsme připraveni ve spolupráci se všemi našimi členy poskytnout uprchlíkům z Ukrajiny finanční i materiální pomoc,“ uvedla prezidentka Potravinářské komory České republiky Dana Večeřová. „Plně stojíme za naší vládou v čele s premiérem Fialou, která ve spolupráci s ostatními členskými zeměmi EU podporuje Ukrajinu v jejím boji za svobodu a realizuje humanitární pomoc pro občany v zasažených oblastech“, doplnila Večeřová.

 

V této souvislosti chystá Potravinářská komora další pomoc společně s potravinovými bankami, které v současné době čelí vážnému nedostatku potravin pro lidi v nouzi.  Budeme mapovat situaci ve všech regionech a organizovat dodávky jak pro české, tak i ukrajinské rodiny. Potravinová banka pak distribuuje potraviny cíleně, v dnešní době však na mnohem více adres.

 

„V tuto chvíli bych ráda uklidnila všechny spoluobčany, že zásobování obyvatel v České republice probíhá bez větších problémů a všeho je dostatek,“ upřesnila prezidentka Potravinářské komory ČR. „Současně se ale také snažíme společně s vládou nalézt řešení extrémně zvýšených nákladů na energie, kterým čelí nejen potravinářské firmy, i otázky zaměstnávání zahraničních pracovníků v konkrétních zemědělských a potravinářských provozech, dodala Večeřová.

Tisková zpráva zde.

Kontakty pro média:

 

Potravinářská komora ČR

 

tisková mluvčí Helena Kavanová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 737 287 024

________________________________________________________________________________

Potravinářská komora České republiky (PK ČR) byla založena v roce 1995 jako federace výrobců potravin, nápojů a zpracovatelů zemědělské produkce. PK ČR plní funkci zájmového neziskového sdružení pro všechny potravinářské obory a obory zpracování zemědělských produktů.