VELKÁ BRITÁNIE

Paul Wilkins a Tibor Angyal, Místní zástupci ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Londýně, tel.: +44 749 533 9811, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  – komunikace v angličtině

Většina britských spotřebitelů upřednostňuje produkty Fair Trade

Nový průzkum nadace The Fairtrade Foundation realizovaný ve spolupráci s maloobchodními analytiky společnosti Kantar odhalil, že přibližně tři čtvrtiny (77 %) britských spotřebitelů upřednostňují výrobky Fair Trade před jinými alternativami.

V roce 2022 byl v Británii například zaznamenán nárůst maloobchodního prodeje banánů, kávy nebo čaje s etiketou Fair Trade. Stále více maloobchodníků v Británii nabízí produkty s tímto označením v rámci prodejních akcí.

Supermarkety Aldi a Lidl patří v Británii mezi dva největší britské prodejce kakaa s označením Fair Trade. Supermarket Asda zařadil speciální kategorii Fair Trade do svého internetového obchodu. Kavárny M&S používají výhradně čaj a kávu s označením Fair Trade již od roku 2006.

Podle nadace Fairtrade Foundation je propojení zemědělců, podniků a spotřebitelů založené na principech Fair Trade důležité pro udržitelnost. Výzkum také ukázal, že zemědělci, kteří používají standardy a programy Fair Trade a mají taky spravedlivější podíl na přidané hodnotě, jsou v době globální krize odolnější.

Zdroj