Tisková zpráva – Do funkce náměstka člena vlády dnes ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) jmenoval Miroslava Skřivánka (KDU-ČSL). Bude se věnovat průřezově všem zemědělským agendám.

„Náměstek Miroslav Skřivánek strávil velkou část profesního života v zemědělství na horách. Jeho životním krédem je dělat zemědělství, za které se nemusí stydět, proto jsem přesvědčen, že nejen tímto postojem, ale i svým vzděláním a bohatou praxí je správnou volbou pro naše ministerstvo,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Miroslav Skřivánek (50) vystudoval Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně v bakalářském studijním oboru Všeobecné zemědělství, následně magisterském oboru Zemědělské inženýrství a úspěšně dokončil doktorské studium v oboru Speciální zootechnika. Na Mendelově univerzitě také vyučuje. Byl starostou obce Branná, kde se dlouhodobě věnoval i ekologickému a environmentálnímu zemědělství. Je ženatý, má dvě dcery.

Náměstek člena vlády zastupuje ministra v záležitostech, které si ministr sám stanoví, a to například při schůzi vlády, Poslanecké sněmovny či Senátu. Náměstka člena vlády jmenuje a odvolává příslušný ministr.

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství