Veletrhu CASPIAN AGRO se mohou české firmy účastnit formou společného stánku podpořeného v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie ze strany Ministerstva zemědělství ČR.

Veletrh Caspian Agro, který se koná v Baku 17. – 19. května 2023, je největším zemědělským veletrhem na Jižním Kavkaze, Jedná se již o 16. ročník této úspěšné výstavy, která je navíc propojena s 28. ročníkem Mezinárodního potravinářského veletrhu InterFood Azerbaijan. V roce 2022 na veletrhu vystavovalo 294 společností z 20 států na ploše 12 477 m2. Akci navštívilo více než 11 000 návštěvníků. Oficiálními partnery je Ministerstvo zemědělství Ázerbájdžánu, Agentura pro rozvoj malých a středních podniků, AZPROMO nebo Food Safety Agency. Projekt je zacílen na podporu vstupu menších a střední zemědělských firem na ázerbájdžánský, jihokavkazský a středoasijský trh a umožní se seznámit s trendy v agrární oblasti v daném regionu. Více informací k veletrhu na webu Caspian Agro - 16th Azerbaijan International Agriculture Exhibition a InterFood Azerbaijan - 28th Azerbaijan International Food Industry Exhibition.

Pro zájemce z řad českých podnikatelů zajistí Zastupitelský úřad Baku zázemí pro účast na společném českém stánku. Z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie budou hrazeny společné výdaje (úhrada pronájmu výstavní plochy a registračního poplatku, dále pak úhrada stavby stánku a vybavení, reklamních polepů stánku, katalogů a dopravy v místě). Předpokládaná celková plocha stánku bude cca 40 m2. Firmy si samostatně hradí náklady spojené s fyzickou účastí na tomto veletrhu - cestovní náklady a ubytování zastupujících osob, dopravní a celní náklady na prezentované produkty a nadstandardní vybavení výstavního prostoru či individuální služby.

Vyplněnou přihlášku k účasti (viz. Příloha) ve společné expozici Ministerstva zemědělství a ZÚ Baku na veletrhu CASPIAN AGRO BAKU 2023 je nutno zaslat nejpozději do 3. 2. 2023 přímo ekonomickému úseku ZÚ Baku na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a v kopii zástupci Ministerstva zemědělství na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Veškeré informace budou současně zveřejněny na www.eagri.cz a na www.mzv.cz/baku/cz/.

Upozornění!

Finální rozhodnutí o konání oficiální účasti bude učiněno na základě dostatečného zájmu firem. V případě velkého zájmu je konečný výběr účastníků ponechán na Ministerstvu zemědělství ČR.

Přílohy

Zdroj: https://eagri.cz/public/web/mze/ministerstvo-zemedelstvi/proexportni-okenko/ministerstvo-zemedelstvi-cr-spolu-se.html