Pro projekt EIT: Youth Mission hledáme učitele se zájmem o účast na pilotním testování nových výukových materiálů zaměřených na zdravou a udržitelnou stravu, potravinářství a technologie v něm, i zemědělství a cirkulární ekonomiku.

Cílem projektu EIT Food Youth Mission je rozvíjet znalosti a povědomí o zdravých a udržitelných potravinách a zároveň vzdělávat a inspirovat žáky základních a středních škol k profesním příležitostem v zemědělsko-potravinářském odvětví. V České republice projekt běží pod hlavičkou Oddělení institucionálního stravování a popularizace výživy (Centrum podpory veřejného zdraví, Státní zdravotní ústav v Praze).

Materiály jsou rozděleny do dvou věkových kategorií:

  • Food Mission: 9-14 let, určené primárně pro základní školy
  • Food Careers: 15-18 let, určené primárně pro střední školy (a poslední ročníky škol základních).

Účast na testování, včetně úvodního školení je pro učitele zcela zdarma, včetně možnosti poskytnout zdarma všechny materiály. Výměnou za poskytnuté materiály Vás pouze žádáme o jejich využití ve výuce do konce listopadu a o Vaši upřímnou zpětnou vazbu na ně.

V přiložených souborech naleznete více informací o projektu jako takovém a jeho cílech, a dále informace o obou sadách materiálů, včetně nabídky konkrétních lekcí, které můžete ve svých třídách otestovat. V případě, že máte o uvedené testování předběžný zájem, přihlašte se prostřednictvím odkazů uvedených v obou souborech. Koncem léta se pak zájemcům ozveme s dalšími detaily. Počet míst na testování je omezen, zájemce proto prosíme o vyplnění přihlášky co nejdříve.

V případě, že máte jakékoliv dotazy k projektu nebo výukovým lekcím, neváhejte se obrátit na uvedený kontakt. Budeme rádi za sdílení mezi Vaše kolegyně a kolegy.

S pozdravem a přáním příjemně prožitého, klidného léta

MUDr. Eliška Selinger

Co je program Youth Mission? Co je program Youth Mission?

Proč právě Food Mission? Proč právě Food Mission?

Proč jsme vytvořili program Food Careers? Proč jsme vytvořili program Food Careers?

Nahoru