USA

Petr Ježek, Zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.,

Mob: +1 202 507-3859, Mob.: ČR: +420 601 558 079, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tři americké řetězce s potravinami mezi nejdůvěryhodnějšími značkami v USA

Společnost Trader Joe's (původně kalifornský řetězec potravin s téměř 600 pobočkami po celých USA) má nejlepší pověst ze 100 společností, které byly hodnoceny v rámci výzkumu Harris Poll. Ten již více než 20 let hodnotí pověst nejviditelnějších značek v Americe, kde na seznamu nechybí brandy jako Apple, IBM, Amazon, Toyota, Disney apod.

V první pětce jsou dále řetězce H-E-B (téměř 400 poboček v Texasu a Mexiku) na 2. místě a Wegmans na 5. místě se svými více než 100 pobočkami na severovýchodním pobřeží USA. Na „bramborové“ 4. pozici se pak umístila společnost Hershey z Pensylvánie vyrábějící oblíbené čokoládové cukrovinky.

Předmětný žebříček lze dohledat na tomto odkazu, přičemž firmy umístěné na 1. až 9. místě mají "vynikající" pověst. Mimo výše uvedené se sem řadí Patagonia, Samsung, Toyota, Amazon a Honda. Úroveň pověsti mezi zákazníky se pak snižuje a v poslední desítce se řadí společnosti považované za „špatné“ – např. Sears, TikTok, Spirit Airlines, Facebook či The Trump Organization. Žebříček je skutečně reprezentativní, neboť je založen na průzkumu mezi 33 tis. respondenty napříč Spojenými státy.

Filozofie řetězců založená na kvalitě prodávaného zboží a důrazu na vynikající služby pro zákazníky dlouhodobě přináší skvělá hodnocení a tyto společnosti se řadí vysoko i v žebříčcích společností oblíbenosti ze strany svých zaměstnanců.

Zalistovat své produkty v těchto řetězcích tak lze hodnotit jako prestižní i z pohledu vývozce potravin z ČR. V nedávné minulosti ambasáda ve Washingtonu ve spolupráci s MZe pomáhala českých producentům s nabídkami produktů do řetězce H-E-B a v těchto aktivitách jsme připraveni na základě zájmu firem i nadále pokračovat.

Zdroj: MZe