Tisková zpráva 28. 9. 2021 – Potravinářská komora České republiky připravila k blížícím se parlamentním volbám anketu pro experty politických stran na téma zemědělství a potravinářství. Oslovili jsme devět politických uskupení zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a požádali o odpovědi na tři otázky.

 

Zajímalo nás, co je největším problémem potravinářského průmyslu u nás a v Evropě, proč je v potravinářství a zemědělství takový nedostatek pracovníků a co chybí na českém trhu s potravinami.

Odpovídají postupně podle abecedy. Petr Bendl za Občanskou demokratickou stranu (ODS), Pavel Čížek z hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, (STAN), Jaroslav Faltýnek z hnutí ANO 2011 (ANO), Radim Fiala z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), Vojtěch Filip z Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), Radek Holomčík z České pirátské strany (Piráti), Marian Jurečka za Křesťanskou a demokratickou unii – Československou stranu lidovou (KDU-ČSL) a současný ministr zemědělství Miroslav Toman z České strany sociálně demokratické (ČSSD).

TOP 09 se prozatím nevyjádřila.

 

Názory jednotlivých zástupců politických stran si můžete poslechnout na Anchore Potravinářské komory (https://anchor.fm/potravinarska-ko), na platformě Spotify (https://open.spotify.com/show/69yzehZzH3hAYAXluCi8Pa).

 

Celá tisková zpráva zde.

 

Kontakty pro média:

Potravinářská komora ČR

tisková mluvčí Helena Kavanová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 737 287 024

________________________________________________________________________________

Potravinářská komora České republiky (PK ČR) byla založena v roce 1995 jako federace výrobců potravin, nápojů a zpracovatelů zemědělské produkce. PK ČR plní funkci zájmového neziskového sdružení pro všechny potravinářské obory a obory zpracování zemědělských produktů.