1. Veřejná konzultace k pitné vodě – označování výrobků, které přicházejí do styku s pitnou vodou. Účelem iniciativy je zavést minimální hygienické požadavky EU na výrobky, které přicházejí do styku s pitnou vodou. Konzultace je otevřena do 13/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k pitné vodě – přidání nebo odstranění výchozích látek, směsí nebo složek z evropských seznamů povolených látek. Konzultace je otevřena do 13/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k pitné vodě – postupu posuzování shody u výrobků, které přicházejí do styku s pitnou vodou. Konzultace je otevřena do 16/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k pitné vodě – postup a metodika pro testování a schvalování konečných materiálů. Konzultace je otevřena do 16/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k pitné vodě – vytvoření evropských seznamů povolených vývozních látek, směsí a složek. Konzultace je otevřena do 16/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k pitné vodě – metodika testování/schvalování látek, směsí a složek uvedených v evropských seznamech povolených látek. Konzultace je otevřena do 16/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k opatření ke snížení dopadu znečištění mikroplasty na životní prostředí. Iniciativa se zaměří na označování, normalizaci, certifikaci a regulaci hlavních zdrojů mikroplastů. Konzultace je otevřena do 17/10/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k dovozu ekologických produktů – uznané země mimo EU a kontrolní subjekty (aktualizované seznamy). Cílem iniciativy je aktualizovat informace obsažené v přílohách nařízení o dovozu ekologických produktů. Konzultace je otevřena do 17/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k zemědělskému a potravinovému řetězci – boj proti nekalým obchodním praktikám. Iniciativa posoudí, do jaké míry směrnice o nekalých obchodních praktikách v zemědělském a potravinovém řetězci plní od vstupu v platnost svůj účel. Konzultace je otevřena do 29/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k návrhu Komise v oblasti redukce potravinového odpadu a ztrát. Plýtvání potravinami podle Komise zbytečně vyčerpává naše přírodní zdroje a vytváří emise skleníkových plynů.  Cílem této stěžejní iniciativy, která je součástí strategie Farm to Fork, je navrhnout právně závazné cíle, které pomohou plýtvání omezit.  Tyto cíle tak pomohou omezit dopad potravinového řetězce na životní prostředí a klima a zajistí větší dostupnost potravin pro lidskou spotřebu, čímž se vytvoří udržitelnější potravinový systém. Konzultace je otevřena do 22/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k dovozu ekologických produktů – uznané země mimo EU a kontrolní subjekty (aktualizované seznamy). Cílem iniciativy je aktualizovat informace obsažené v přílohách nařízení o kontrolních subjektech. Konzultace je otevřena do 23/11/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k opatření spojených se specifickým škůdcem rostlin – Agrilus planipennis. Konzultace je otevřena do 08/12/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k návrhu směrnice o zjednodušení ohlašovacích povinností v právních předpisech v oblasti životního prostředí. Konzultace je otevřena do 19/12/2023, k dispozici zde.
  1. Veřejná konzultace k cílené změně nařízení o zdraví rostlin. Konzultace je otevřena do 24/12/2023, k dispozici zde.