Indické velvyslanectví v Praze otevírá dveře milovníkům gastronomie, diplomatům a obchodním partnerům. Ve středu 24. června 2026 se prostory ambasády promění v oslavu nejcennějšího indického ovoce. Návštěvníky čeká řízená degustace prémiových odrůd manga, představení bohatých zemědělských tradic i pohled na rostoucí globální úspěch tohoto fenoménu.

Indie je největším světovým producentem manga. Zajišťuje téměř polovinu globální produkce a v jejích rozmanitých regionech se pěstuje více než 1 000 odlišných odrůd. Mango, které je v Indii uctíváno jako „Král ovoce“, má zcela unikátní místo v tamní kultuře, kuchyni i historii.

Nadcházející Indian Mango Festival nabídne jedinečnou příležitost objevit mimořádnou rozmanitost a obchodní potenciál těchto prémiových plodů.

Program večera zahrnuje:

  • Prezentaci o dědictví a průmyslu indického manga
  • Představení prémiových indických odrůd
  • Řízenou degustaci vybraných mang z různých regionů Indie
  • Kulinářské speciality inspirované mangem
  • Networkingovou recepci se zástupci byznysu, pohostinství a diplomatických komunit

V případě zájmu o účast prosím potvrďte svou přítomnost na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.