cesky vyrobek bigger

                                           Český výrobek garantováno PK ČR  

Vážení držitelé značky „Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou“. Upozorňujeme, že všechny smlouvy byly ukončeny ke 30. září 2019. Nové smlouvy jsou uzavírány v roce 2020 po schválení novelizace zákona o potravinách.

Značka "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" je výhradním vlastnictvím PK ČR. Dne 11. května 2011 byla zapsána pod číslem spisu / zápisu : 480690 / 318005 do rejstříku ochranných známek. Zapsána je pro následující seznam výrobků a služeb: (5) dietetické přípravky pro léčebné účely, potraviny pro batolata; (29) maso, ryby, drůbež a zvěřina, masové výtažky, zavařované, mražené, sušené a vařené ovoce a zelenina, želé, džemy, vejce, mléko a mléčné výrobky, oleje a tuky jedlé; (30) káva, čaj, kakao, cukr, rýže, tapioka, ságo, kávové náhražky, mouka a přípravky z obilovin, chléb, pečivo, cukrovinky, zmrzlina, med, sirup melasový, droždí, prášky do těsta, sůl, hořčice, ocet, nálevy (k ochucení), koření, led pro osvěžení; (31) výrobky zemědělské, zahradnické, lesní a zrní neuvedené v jiných třídách, živá zvířata, čerstvé ovoce a zelenina, osivo, rostliny a přírodní květiny, krmivo pro zvířata, slad; (32) piva, minerální vody, šumivé nápoje a jiné nápoje nealkoholické, nápoje a šťávy ovocné, sirupy a jiné přípravky ke zhotovování nápojů; (33) alkoholické nápoje (s výjimkou piv); (34) tabák, potřeby pro kuřáky, zápalky.

Užívání značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" na potravinářském výrobku povolí prezident PK ČR po předchozím schválení výkonnou radou PK ČR. K užívání značky se uzavře podlicenční smlouva o užití díla mezi PK ČR a žadatelem. Značku lze povolit k užívání jak členovi PK ČR, tak i nečlenům. Přitom členové PK ČR mají 20 % slevu z ročního poplatku (tato sleva se nevztahuje na členy svazů, kteří zároveň nejsou členy PK ČR).

Podmínky pro předložení žádosti, užívání značky, posouzení smlouvy a další náležitosti naleznete v Pravidlech pro udělení značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" (P7 Pravidla).

Žádost, resp. kompletní dokumentaci, podává žadatel sekretariátu PK ČR, a to elektronicky, osobně nebo poštou. Doporučujeme nejprve dokumentaci zaslat v elektronické podobě na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Každá žádost (dokumentace) je následně prověřena a v případě, že není kompletní, vyzve sekretariát PK ČR žadatele k jejímu doplnění. Na základě posouzení žádost je žadatel vyzván, aby doručil na sekretariát PK ČR výrobky, jímž má být značka udělena. Po posouzení výrobků předkládá sekretariát PK ČR své stanovisko výkonné radě PK ČR. Teprve po schválení žádosti výkonnou radou PK ČR může být uzavřena a podepsána řádná podlicenční smlouva.

Kompletní vyplněnou dokumentaci lze zasílat sekretariátu PK ČR, nejlépe však na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S držiteli značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" a oceněnými výrobky se můžete seznámit na webových stránkách PK ČR www.foodnet.cz pod nabídkou "Český výrobek - garantováno PK ČR".

 

 Český výrobek - garantováno PK ČR_přehled výrobců 2020

 

Představujeme držitele_Vodňanská drůbež, a.s.

 

Představujeme držitele_GURMÁN KLUB s.r.o.

 

Představujeme držitele_MEDOKOMERC, s.r.o.

 

Představujeme držitele_Mlékárna Otinoves s.r.o.

 

Představujeme držitele_Tereos TTD, a.s

 

.Představujeme držitele_Tři věže, s.r.o.

 

Představujeme držitele_Agrospol Bolehošť a.s.

 

Představujeme držitele_Internack a.s.

 

Roční poplatky

 

Seznam držitelů značky

Katalog držitelů značky Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR

Katalog držitelů značky Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR - březen 2021

 

Katalog držitelů - aktualizace květen 2021 -výrobky MADETA  a.s..

Katalog držitelů značky Český výrobek - garantováno PK ČR - červenec 2021

Katalog držitelů-aktualizace duben 2022 - výrobky MADETA A.S.