Potravinářská komora České republiky


Výsledky soutěže "Chutná hezky, jihočesky"

Autor: RAK JK

Datum: 29. 06. 2007

Jihočeská agrární komora na českobudějovickém výstavišti ocenila nejlepší potraviny z regionu přihlášené do prvního ročníku soutěže „Chutná hezky jihočesky“.
Desetičlenná porota porovnávala kvalitu více než 160 výrobků od 37 potravinářů. Cílem soutěže je posílit dobré jméno místních výrobců potravin i zdraví spotřebitelů, uvedla ředitelka Jihočeské agrární komory Hana Hricová.

Nejúspěšnějšími výrobky se staly salám Písečan z píseckého masokombinátu ZŘUD, zelňák se škvarky od firmy Zemědělské zásobování a výkup Prachatice, jihočeský jogurt ovocný z jindřichohradecké společnosti AGRO-LA a nektar z černého rybízu od chelčických ovocnářů Zemcheba. Zvláštní cenu obdržel lososový kaviár Imperátor, který vyrábějí Lesy Hluboká nad Vltavou.

Porota měla na výběr 77 masných, 12 mlékárenských a 43 pekárenských produktů. V kategorii ostatní se utkalo 29 výrobků, mezi nimiž byly ovocné šťávy, smažené brambůrky či saláty a tatarské omáčky.

Podmínkou soutěže bylo, aby firmy vyráběly pouze na území Jihočeského kraje. Nejúspěšnější výrobky dostaly právo používat logo soutěže. "Nejde nám pouze o soupeření mezi místními subjekty. V první řadě se snažíme o osvětu směrem ke konzumentům, chceme podporovat zdravý patriotismus. Navíc zdejší jídlo je logicky nejčerstvější a vzhledem k přísným veterinárním a hygienickým normám zdravotně nezávadné," dodala Hricová.

Ředitele ovocnářské firmy Zemcheba Jaroslava Mušku prvenství nektaru z černého rybízu velmi potěšilo. "Je to takový vykřičník za naším rozhodnutím jít cestou kvality a nabízet spotřebitelům potraviny z našich surovin. Zatím vyrábíme osm druhů ovocných a zeleninových šťáv a je o ně zájem, proto bychom chtěli letos ještě jeden až dva druhy přidat. Budou to zeleninové dřeňové nápoje, protože se na nás obracejí i diabetici, kteří nemohou mít ani ovocný cukr," uvedl Muška.