Potravinářská komora České republiky


Seminář: Zmírňování negativních účinků alkoholu – český pohled na evropskou strategii

Autor: PK ČR

Datum: 08. 01. 2007

Zajímavý seminář pod názvem Zmírňování negativních důsledků konzumace alkoholu - český pohled na evropskou strategii se pod záštitou Potravinářské komory (PK) ČR a Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) konal 8. prosince 2006 v pražském hotelu Ambassador na Václavském náměstí.

Seminář podrobněji představil strategii výrobců, jakými cestami chtějí spotřebitelskou veřejnost seznámit s pozitivními, ale i negativními účinky alkoholu na lidské zdraví (viz program semináře /DOC, 75 kB/ ).

“Nemá cenu lidi neustále něčím strašit, lepší je celý problém uchopit pozitivně a využít možností prevence, osvěty a neustálé komunikace se spotřebitelem. Je to rozhodně vhodnější než metoda regulace, kterou představují zákazy a příkazy ve formě například varovných nápisů na lahvích nebo neúměrného zvyšování spotřebních daní,” konstatoval prezident PK Ing. Jaroslav Camplík.

Regulace problém s alkoholem podle jeho mínění nikde na světě nevyřešila. Příkladem mohou být některé skandinávské země, kde je alkoholické nápoje, zatížené obrovskou spotřební daní, možné zakoupit pouze v omezeném počtu vybraných obchodů. To vede k tomu, že lidé ze Skandinávie nakupují alkoholické nápoje zbytečně ve velkém množství, anebo si je dovezou ze sousedních zemích, kde je alkohol levnější. Lidé v zemích s tvrdou regulací mnohdy alkohol tajně pálí doma, čímž se snižuje jeho kvalita a státům zbytečně unikají možné daňové výnosy, protože nemají sílu ani prostředky na účinné kontroly. Nízká kvalita doma páleného alkoholu může mít i negativní vliv na lidské zdraví.

Umírněná konzumace piva, vína a dalších alkoholických nápojů je součástí národní kultury a navíc podle názorů i mnohých lékařů není zdraví škodlivá. “My dokonce tvrdíme, že je alkohol potravina a má i celou řadu pozitivních účinků. Lidi je třeba varovat negativními účinky alkoholu, a to také děláme a dělat budeme,” uvedl Ing. Jaroslav Camplík.

Seminář představoval pokračování  rozsáhlejších aktivit, do kterých jsou od roku 2000 zapojeni nejen zástupci výrobců, ale také lékaři, umělci, sportovci, právníci, podnikatelé a další. Významný je podíl žen. Vytvářejí povědomí o rozumné spotřebě piva a o jejích pozitivních zdravotních přínosech. Se svými příspěvky na semináři dále vystoupili čeští europoslanci MUDr. Jaroslav Zvěřina s Ing. Janem Březinou, předseda ČSPS Ing. František Krakeš a výkonný ředitel Rady pro reklamu Pavel Kurýl. Průvodního slova se ujal výkonný ředitel pořádající agentury Interel Ing. Petr Kubernát.

Přehled přednášek některých vystupujících:

Prezentace 1.ppt [596.00 KB]

Prezentace 2.doc [414.50 KB]

Prezentace 3.ppt [39.00 KB]

Prezentace 4.ppt [60.50 KB]

EU-strategie-alkohol.pdf [260.70 KB]