Potravinářská komora České republiky


Podnikatelská mise do Rumunska a Bulharska
-26.-30. března 2007, uzávěrka přihlášek: již 28. února 2007

Autor: Svaz průmyslu a dopravy ČR-Ing. Dagmar Kuchtová, ředitelka sekce vnějších vztahů

Datum: 20. 02. 2007

Uvažujete o kooperačních nebo investičních projektech v nových členských zemích Evropské unie? Máte zájem následovat české firmy, které  již na těchto trzích působí?

Pokud ano, dovolujeme si Vás pozvat k účasti v podnikatelské delegaci doprovázející předsedu Senátu Parlamentu ČR  Přemysla Sobotku při  jeho pracovní návštěvě Rumunska a Bulharska v termínu 26. - 30. března 200.

Rumunsko i Bulharsko patří k mimořádně zajímavým zemím z hlediska průmyslového a tržního potenciálu a s tím souvisejících obchodních a investičních příležitostí.

Ekonomika v Rumunsku rostla v roce 2006 osmiprocentním, bulharská  dokonce desetiprocentním tempem. Vstupem obou zemí do EU se zájem zahraničních společností a investorů ještě zvýšil, zlepšuje se podnikatelské prostředí,  země musí investovat, (z velké části za pomoci evropských fondů – do roku 2013 to bude více než 30 mld. EUR), do zlepšování infrastruktury, ochrany životního prostředí, zemědělství i lidských zdrojů.

Perspektivním oborem v obou zemích je energetika - jedná se jak o modernizaci stávajících, tak i budování nových kapacit tepelných a vodních elektráren, perspektivní do budoucna je i plánovaná výstavba dvou bloků jaderné elektrárny Cerna Voda v
Rumunsku.

Dalšími doporučenými obory jsou: stavebnictví, rekonstrukce a budování dopravní infrastruktury – železnice, silnice, letiště, obnova vozového parku měst (autobusy, tramvaje, trolejbusy), ekologické technologie – zejména čističky odpadních vod, v neposlední řadě také potravinářský průmysl a zemědělství., ale i tzv. nové obory - informační technologie (např. technologické linky, aplikace pro bankovnictví, kartové systémy, kartografie, SW) a služby.

Výraznou konkurenční výhodou pro české firmy v Rumunsku je přítomnost České spořitelny resp. Erste Bank (Banca Comerciala Romana) a Komerční banky (BRD-Groupe Societé Generale), které svými službami a znalostí  místního trhu mohou aktivity českých firem podpořit.

Na programu podnikatelské delegace budou business fóra a dvoustranná jednání v Bukurešti a Temešváru , v Bulharsku v Sofii. Jedním z důležitých bodů programu podnikatelů v Bulharsku bude prezentace nabídky českých firem pro železniční dopravu.

Cena pro jednoho účastníka je 42.000,- CZK a zahrnuje: ubytování v hotelích *****,  společné obědy a večeře, místní přepravu, poplatky za pronájmy sálů a organizaci jednání, zápis do oficiálního katalogu mise, služby pracovníka Svazu průmyslu a dopravy během cesty a režijní náklady spojené s její přípravou. Letecká přeprava vládním speciálem je bezplatná. Počet míst ve speciálu je omezený.

Kromě standardního zápisu firmy v katalogu mise je možné si objednat u vydavatele – firmy PP Agency s.r.o., inzerát. Kontakt: commerce@ppagency.cz, více na www.ppagency.cz. Jedná se o placenou inzerci nad rámec ceny této mise.

Uzávěrka přihlášek (ke stažení zde) na misi  je 28. února 2007.

Přiložené formuláře „Firemní profil“ a „Company Profile“ zašlete laskavě elektronicky na adresu kkrivanova@spcr.cz 
 
Organizátor mise si vyhrazuje právo nepotvrdit přihlášku z organizačních důvodů.

Těšíme se na Vaši odpověď.

S pozdravem

Ing. Dagmar Kuchtová 
ředitelka sekce vnějších vztahů

Na internetových stránkách Svazu průmyslu a dopravy ČR http://www.spcr.cz publikováno 26.1.2007.

Rubrika: Mise