Potravinářská komora České republiky


K Brewery Trade chce změnit jméno na Pivovary Lobkowicz

Autor: ČTK

Datum: 23. 01. 2012

Praha 20. ledna (ČTK) - Společnost K Brewery Trade, která je obchodní jednotkou významné tuzemské pivovarské skupiny K Brewery Group, nejspíše od února změní svůj název. Nově by měla nést jméno Pivovary Lobkowicz. Informaci od dobře informovaného zdroje dnes ČTK potvrdila mluvčí společnosti, které v Česku patří sedm menších a středních pivovarů, Barbora Burešová. Návrh na změnu názvu podle ní v současné době posuzuje Městský soud v Praze.

"Jako ryze česká společnost, za níž stojí pouze český kapitál a která se zabývá prodejem piva vyrobeným výhradně v České republice, chceme do budoucna nést i český název, který lépe vystihne předmět našeho podnikání," zdůvodnil chystanou změnu názvu firmy generální ředitel a jeden z akcionářů skupiny K Brewery Zdeněk Radil.

Podle Burešové by nové české jméno mělo například usnadnit jednání s hospodskými či obchodníky. Do budoucna by také mělo nahradit současný anglicky znějící název distributora na láhvích a sudech z produkce pivovarů K Brewery Group. Mateřská společnost si svůj název ponechá. Zachován zůstane také její současný slogan "Návrat k tradici", uvedla mluvčí.

Nový název firma zvolila podle své "vlajkové lodi" ležáku Lobkowicz Premium. Známému šlechtickému Lobkowiczů původně patřil a jméno rodiny nesl pivovar Vysoký Chlumec, který je dnes součástí skupiny K Brewery.

Skupina K Brewery se soustředí na vaření klasických českých piv tradiční technologií. Uskupení provozuje sedm menších a středních pivovarů. Patří jí pivovary v Protivíně, Jihlavě, Uherském Brodě, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou, ve Vysokém Chlumci a od dubna 2010 také pivovar Černá Hora.

Celková výše výstavu skupiny dosahující zhruba 850.000 hl řadí K Brewery na pátou až šestou příčku českého pivovarství. Loňská výrobní čísla společnost dosud nezveřejnila. Majoritním vlastníkem společnosti je podle ekonomické databáze Prodata Martin Burda, menšinové podíly akcií pak vlastní Grzegorz Hóta, Eva Kropová a generální ředitel Radil.

Potravinářská komora ČR využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Copyright (2006) The Associated Press (AP) – všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány